NAŠI

AUTOŘI

Autoři našich plakátů jsou umělecké duše s širokým rozsahem, ale specifickým nenapodobitelným autorským uchopením, které jejich díla činí unikátními.

Svou vášeň pro umění a design jsem se snažila rozvíjet již od útlého dětství. Po vystudování uměleckoprůmyslové školy jsem začala budovat svou kariéru jako kreativec v oblasti grafiky a Designu.

Svou tvorbou jsem pomohla mnoha firmám i jedincům vytvořit stylovou identitu.

Kreativní činnosti se s chutí věnuji i ve svém volném čase, ráda vytvářím plastiky, kreslím a maluji portréty či abstraktní díla. Inspiraci ke své práci hledám v maličkostech každodenního
života a v různých úhlech pohledu na život samotný.

Zuzana Fajkusová

Mé první koláže vznikají v roce 2002, v té době je to hodně živelný postup, zběsilé trhání lepení, prostě divočina. Fascinovalo mě, jak do sebe přesně zapadají „náhodně“ utržené kusy kalendářů, katalogů, časopisů či jiných tiskovin. Tam, kde to zcela přesně nezapadlo, jsem si vypomáhal razítkovací barvou nebo tuší. Ne vždy to dopadlo podle mých očekávání, ale mě hlavně bavil ten tvůrčí proces, kdy trhám, lepím a na závěr pomocí starého trika čaruji s barvou.

Shodou okolností jsem v té době přičichl i k fotografii, nejprve té klasické analogové, postupem času a s rozvojem technologie se moje tvorba přesunula z analogového do digitálního světa, vznikají první čistě digitální montáže a koláže.

Dalším důležitým rokem pro mou tvorbu je rok 2018, kdy se po delší odmlce vracím ke koláži. Tentokrát je to dost jiné. Přesným vyřezáváním objektů a tvarů přicházím na způsob, jak se skvěle odreagovat od starostí všedního dne. Skalpelem vyřezané fragmenty následně sestavuji, kombinuji, fotím a dále digitálně zpracovávám. Dochází ke sjednocení analogové a digitální éry. Vznikají obrazy paralelních realit z útržků nám dobře známého světa

Jindřich Otta

Fotografování se věnuji prakticky od dětství. Vše začalo na velmi amatérské úrovni na začátku 80. let, tehdy samozřejmě ještě na film. Dostavily se první zkušenosti s černou komorou, vyvoláváním a vším, co k tomu tehdy patřilo. Pak přišly první digitální aparáty. 

To vše ale bylo běžné fotografování bez jakýchkoliv profesionálních ambicí. Vše nabralo spád o něco později. Jako architekt a 3D grafik jsem velmi často potřeboval kvalitní fotografie lokací, do kterých jsem vsazoval 3D vizualizace staveb.  Pořídil jsem si tehdy svojí první profesionální digitální zrcadlovku a první 2 objektivy.  Od této chvíle, kdy se mi dostalo toto úžasné vybavení do ruky, jsem den za dnem objevoval všechny možnosti, zákonitosti i taje. Ty pro mě byly tak fascinující, že jsem fenoménu fotografování ihned propadl. Nebylo snad dne, kdy bych nezkoušel nové věci, nové techniky, nebo se nesnažil naučit něco nového aspoň v teoretické rovině.

V té době moje grafické a architektonické studio již nabízelo celkem široký rozsah služeb od 2D grafiky, 3D grafiky, architektury a designu obecně. Možnost vlastního fotoservisu tak byla pro mě velmi přínosná. Fotografování jsem zpočátku využíval pouze pro svoje zakázky grafického studia. Po nějakém čase, kdy jsem usoudil, že jsem získal dostatek zkušeností z fotografování různých žánrů, jsem začal fotografování nabízet jako další službu a tak je tomu dodnes, již téměř 20 let.

Kreslení se věnuji již od doby, co v ruce udržím tužku. Vždy pro mě bylo prostředkem k vyjádření mých nápadů, snů a nejhlubších myšlenek. Skrze kresby vyprávím příběhy, zachycuji momenty, které mi utkvěly v paměti. Také mě velice baví slovní hříčky a jejich transformace do ilustrací.

Inspirace ke mně přichází ze všech směrů, ale hlavně čerpám z krásy přírody — od rostlin, přes zvířata všeho druhu, až po člověka. Mám ráda věci dokonale nedokonalé, organické tvary
snoubím s precizností, hru s detaily doprovází intuitivní a volná kresba.

V minulosti pro mě byla ilustrace spíše vedlejší koníček. Když se mi však během studia interiérového designu do skic produktů začaly míchat i kresby zvířat a lidských postav, začala se moje kreativní cesta ubírat novým, více vzrušujícím směrem. Od té doby se téměř výhradně věnuji digitální malbě, kterou ve volných chvílích prokládám šitím vlastního oblečení či modelování z hlíny.

Největší radost mám, když moje ilustrace vykouzlí druhým úsměv na rtech :)

Katarína Babecová

Kresbu ani malbu jsem sice nestudoval, ani se jimi momentálně neživím, výtvarné umění mě ale provází celý život. Je to pro mě hobby a vášeň, co se mě drží odmala. Zatím co jsem vyrůstal, dospíval, měnil zájmy, smýšlení nebo názory, láska k výtvarné tvorbě přetrvala.

Zhruba v patnácti letech jsem zakotvil u figurální tvorby a od té doby jsem se skoro ani neohlédl. Postavy, především pak obličeje a jejich výrazy, mě vždycky naprosto fascinovaly. Pro jejich zachycení ve vší hloubce jsem byl uveden do světa olejomalby.

A to je svět bohatý na historii a osobnosti. Svět, ve kterém mohu vzhlížet ke geniálním portrétistům, jejichž biografie, monografie, sbírky děl a další publikace si náležitě hýčkám a kteří mě nepřestávají inspirovat.

Josef Fajt

Jsem nadšenec do umění a především do světové ilustrace a animace. Ve své ilustraci se snažím zachytit atmosféru a moment s touhou evokovat příběh. K vyprávění těchto příběhů ráda neustále zkouším nové styly tvorby a možná právě to je mou největší vášní – improvizovat s různými vlivy a objevovat, jaké možnosti sebevyjádření mi zpřístupní.

Milubee

Ráda kreslím a maluji už odmalička. Nyní je Výtvarná výchova jedním z učitelských oborů, které studuji na vysoké škole, protože vidím potenciál v jejím propojení se svými dalšími obory.

Díky tomu mám možnost se výtvarné tvorbě věnovat na fakultě i v soukromí. Inspiraci ráda hledám v přírodě i každodenních zážitcích. Baví mě figurální i abstraktní malba, především akvarelem nebo akrylem. Ve svých pracích techniky často kombinuji a experimentuji s barvami a vzory. Umění je pro mě prostředkem pro vyjádření emocí, příběhů a vlastně i určitým druhem odpočinku.

Bude mi ctí a potěšením, když Vám moje obrázky zpříjemní domov, kancelář nebo dětský pokojíček :)

Marie Kovandová

Jsem studentka fotografie a trochu snílek. Myslím si, že je dobré mít sny, každý by měl mít svůj sen, protože ty nás posouvají vpřed.

Člověk by mohl říct, že jsem se k focení dostala náhodou, ale já bych řekla, že má vše svůj význam. V roce 2019 jsem se začala fotografii věnovat. Moje první zkušenosti s focením byly pouze přes telefon, ale to byl jen odrazový můstek, poté jsem přešla na starší typ zrcadlovky a to byl už jen krůček k profesionální technice se kterou pracuji dodnes.

Pamatuji si ten moment, kdy jsem stála na zahradě s foťákem v ruce, jen tak jsem fotila a cítila, že je to přesně to, čemu se chci věnovat. O rok později jsem se dostala na střední uměleckou školu s fotografickým zaměřením, což mi ve spoustě věcech pomohlo.

Ve fotografii se spíše zaměřuji na postavy a portréty. Při své tvorbě inscenovaných fotografií si vytvářím vlastí svět.
Inspiraci nacházím v maličkostech každodenního života.

,, Foťák si mě našel sám a hodlám s ním strávit celý život. “

Kristýna Černá