NAŠE

MATERIÁLY

Nabízíme celou řadu materiálů, na které plakáty tiskneme. Každý má své unikátní vlastnosti a proto může stejný obraz vyznít pokaždé jinak.

Dřevo

Březová překližka z kompozitního dřeva o tloušťce 10 mm, která se oproti samotnému dřevu vyznačuje lepší tvarovou a rozměrovou stálostí. Pro obrazový podklad je proto ideální volbou.

Malovali na něj klasičtí malíři a dodnes na něj někteří nedají dopustit. Díky přírodnímu původu se dřevěné překližky stále těší obrovské popularitě.

Klasická a tolik oblíbená struktura dřeva prostupuje skrze přímý potisk a svou kresbou může dodat určitým motivům nenahraditelný půvab. 

Dřevo si z velkoformátových desek frézujeme sami a před potiskem ho také náležitě opracováváme. Pro hladký dotyk a lepší kvalitu potisku brousíme hrany a plochy.

Podkladovým materiálem je 5 mm tlustá, lehčená pěněná deska zvaná forex, která výborně zvládá potisk a je UV stabilní.

Na desku tiskneme formou UV a to nejdříve barvami, které poté překryje samostatná vrstva laku. Proto je potisk skoro k nerozeznání od tradiční skleněné mozaiky, neboť je prostorový a krásně se leskne.

Mozaikový efekt prohlubuje frézování drážek mezi jednotlivými kostičkami.

Mozaika

Lahůdkou v naší nabídce je speciální forma tisku, která v kombinaci s pravidelně frézovanými drážkami do podkladového materiálu dokonale napodobuje efekt mozaiky.

Kapa

Kapa deska je lehký, 5 mm tlustý materiál, na který následně kašírujeme PVC samolepku s UV potiskem. Tento způsob zaručuje vynikající absorpci tisku a tím pádem kvalitní detail a vysoké rozlišení.

 

Navzdory jejich lehkosti, za kterou vděčí polyuretanovému jádru, se kapa desky nekroutí a proto je možné je používat jak v kombinaci s rámy, tak i samostatně.

Polyuretanové jádro zajišťuje odolnost nejen vůči vlhkosti, ale i teplu a navíc desce dodává, navzdory své lehkosti, tuhost.

Postery tiskneme přímo na zadní stranu plexiskla a pro větší výraznost jej ještě kašírujeme bílou samolepkou. Na poster se tak díváte skrz krásně průhledný materiál, což obrazům dodává hloubku.

Povrch plexiskla je krásně hladký a lesklý, v kombinaci s prostorovým efektem je proto každý poster tištěný na plexisklo nebývale živý.

Desky si řežeme sami na profesionální stolové frézce a k opracování hran používáme speciální dedikované vrtáky, proto jsou naše hrany krásně hladké.

Plexisklo

Čiré, 8 mm tlusté plexisklo má na rozdíl od klasického skla poloviční hmotnost a výrazně vyšší odolnost. Je vysoce průhledné a skvěle izoluje. Kromě toho je oblíbené i pro svou šetrnost k životnímu prostředí.

Papír

Používáme velmi populární, všestranný papír Photo Rag pro vysoce kvalitní inkoustový tisk s charakteristicky měkkým omakem a plstěnou strukturou, která obrazům dodává hloubku.

Papír kupujeme od německého dodavatele v gramáži 308 g/m2.

V kombinaci se systémem pigmentového osmibarevného tisku je poster papír schopný dokonale věrně reprodukovat a uchovat barvy.

Plátno kupujeme již šepsované, vysoce kvalitní a s vysokou gramáží 390 g/m2.

Naše umělecké plátno je přírodní, protože je vyrobené ze 100% bavlny, určené navíc pro tisk inkousty na vodní bázi.

Matný povlak zabraňuje rušivým odrazům a umožňuje vynikající reprodukci barev. 

Plátno

Přírodní, matné plátno s výraznou strukturou pro umělecké a výtvarné aplikace. Nabízí výraznou strukturu, nevykazuje žádné bílé rýhy a je odolný proti stříkající vodě.

Dibond

Dibond je kompozitní sendvičový panel s jádrem z polyethylenu (PE) a krycími vrstvami z hliníku. Na pohledové straně je hliník broušený,  proto tento materiál působí luxusním dojmem.

Výhodami dibondových desek jsou velká tuhost, nízká hmotnost a vysoká odolnost vůči UV a povětrnostním vlivům.

Dibond může specifickým obrazům dodat nenahraditelný metalický efekt.